Uwaga: przeglądasz tę stronę na urządzeniu o niewielkim ekranie (szerokość < 640px). Niektóre zamieszczone w artykule ilustracje i animacje mogą stać się nieczytelne po dopasowaniu ich do rozdzielczości tego ekranu.

Yestok.pl

Jerzy Moruś

Benzyna vs. Diesel & LPG
Po ilu przejechanych kilometrach zwróci się
dopłata do silnika Diesla
lub koszt instalacji gazowej.Ta strona nijak się ma do problemów dotyczących oprogramowania biurowego. Utworzyłem ją, bo testowałem różne możliwości funkcjonowania stron WWW. Ale skoro już jest, to nich służy tym, których to zainteresuje.

Za pomocą poniższego formularza możesz oszacować czy opłaca się kupno samochodu z silnikiem Diesla zamiast benzynowego lub czy opłaca się zainwestować w instalację gazową.

Wypełnij poniższą tabelkę danymi i naciśnij Policz. Do oddzielenia części ułamkowej liczby użyj przecinka.
Gwoli formalności, obliczenia nie obejmują czynników innych niż paliwowe, jak np. zróżnicowane koszty serwisu, czy ubezpieczenia. To już trzeba przekalkulować samodzielnie.

W pozycji „Dopłata do silnika Diesla...” należy wpisać albo kwotę o jaką ten sam model samochodu jest droższy przy zakupie, gdy wyposażony jest w silnik Diesla albo kwotę jaką należy zapłacić za założenie instalacji gazowej.

Wyniki obliczeń nie zależą oczywiście od zastosowanej waluty czy jednostek określających zużycia paliwa. Jeśli podasz ceny w funtach to czytając wyniki traktuj „złote” jak funty. Jeśli zużycie podałeś w galonach na 100 mil, to „litry” traktuj jak galony a „kilometry” jak mile.

Dopłata do silnika Diesla lub koszt instalacji gazowej w złotych
Spalanie benzyny w litrach na 100 km.
Cena benzyny w złotych
Spalanie gazu lub oleju napędowego na 100 km.
Cena gazu lub oleju napędowego w złotychCzytelniku,

jeśli dotarłeś do tej strony znajdując ją bezpośrednio w Internecie, możesz przywołać w jej miejsce listę tematów, o których piszę w tym serwisie. Wystarczy kliknąć w tekst obok.
Chcę zobaczyć tematykę innych problemów.