Yestok.pl

Kanał RSS Klikając tutaj, zasubskrybujesz kanał RSS: Serwis Yest O.K.
Autor

Porady, podpowiedzi, sugestie i objaśnienia

Podskakująca kuleczka Humor z zeszytów szkolnych...
Krzyżak był uzbrojony od stóp do kostek.

WAŻNE! Witryny poszczególnych tematów zbierają, udostępniają i wykorzystują dane w ramach usług reklamowych Google. O polityce prywatności możesz przeczytać tutaj www.google.com/policies/privacy/partners. Yestok.pl instaluje plik cookie związany z obsługą strony i nie zbiera ani nie rejestruje żadnych informacji o użytkowniku strony. Ważność pliku wygasa po dwóch godzinach. W ustawieniach przeglądarki można zakazać akceptowania plików tego typu.Serwis przeznaczony jest dla użytkowników pakietów oprogramowania biurowego, którzy podczas pracy z nimi borykają się z różnego rodzaju problemami. Zawarte tu porady, podpowiedzi, sugestie i objaśnienia mają pomóc w ich rozwiązaniu. Jak dotąd artykuły z serwisu przeczytano 1 298 422 razy. Kanał informacyjny RSS informuje subskrybentów o nowościach bez konieczności śledzenia zawartości serwisu.Przyciski leżące powyżej, pozwalają wybrać tematykę opracowań.


  • „MS Office” to tematy poświęcone oprogramowaniu firmy Microsoft. Przycisk rozwija dodatkowe menu wyboru tematów dotyczących Worda lub Excela.
  • „Libre & Open Office” to tematy poświęcone bezpłatnemu oprogramowaniu biurowemu znanemu powszechnie pod nazwą OpenOffice. Rozwijane menu pozwala wybrać tematy związane z Writerem lub Calc-em.
  • „Ogólne” dotyczy tematów niemieszczących się w zakresie tematycznym tych dwóch powyższych pakietów biurowych, ale związane z wykorzystywaniem komputera. Wyróżniłem tu tematy związane z systemem Windows, z Internetem oraz ogólnie z oprogramowaniem.
  • „Różne” to dział przeznaczony na tematy, które – choć nie dotyczą komputera jako takiego – wydały mi się interesujące, więc coś o nich napisałem.
  • Przycisk „Napisz maila” pozwala poprzez formularz kontaktowy napisać do mnie. Można poprosić o korepetycję czyli indywidualną pomoc w rozwiązaniu problemu. W tym ostatnim przypadku, poinformuję o tym czy podejmę się rozwiązania a po jego realizacji w kolejnym mailu udostępnię płatny kod, dzięki któremu możliwy będzie dostęp do odpowiedzi.
  • Przycisk „Korepetycja” pozwala przejść do części serwisu, w której można przeczytać opracowanie przygotowane na indywidualne zamówienie. Dostęp do tych opracowań możliwy jest po otrzymaniu kodu, o którym wspomniałem powyżej.
  • Część „O serwisie” to właściwie moje osobiste spojrzenie na problematykę informatyki oraz uwagi dotyczące serwisu. Czytelnik nie jest chyba – a tak sądzę – zainteresowany moim życiorysem.
  • Przycisk „Strona główna” pozwala powrócić do strony, którą właśnie czytasz.

Artykuły tematyczne zorganizowane są tak, aby każdy z nich otwierał się w nowej zakładce przeglądarki, dzięki czemu można równolegle czytać kilka wątków.


Poniżej przedstawiam zestawienie dziesięciu najchętniej czytanych artykułów. Ta lista nie zmienia się właściwie od kilku już lat dlatego zaprzestałem generowania kwartalnych zestawień. Nowy wykaz pojawi się gdy nastąpią rzeczywiście istotne zmiany. Wskaźnik poczytności to średnia dzienna liczba wejść do artykułu. Strzałki po lewej stronie (jeśli są) sygnalizują zmiany w zajmowanej pozycji w stosunku do poprzedniego zestawienia.


Dziesięć najchętniejczytanych opracowań
według danych na 2.01.2020

1Trochę o problemach z klawiaturą. Znikanie polskich liter itp. 50,7
2Automatyczne dzielenie wyrazów w edytorze Writer. Automatyczne dzielenie wyrazów w edytorze Word. 19,7
3Tworzenie wykresów w programie Word. 16,8
4Równania i wzory w dokumentach Word. 16,8
5Techniczne aspekty przygotowania prac do druku. 16,7
6Zakładki, hiperłącza i odsyłacze. 16,3
7Przekształcanie wartości liczbowej na słownie w Excelu. 16,1
8Jak w ręcznie przygotowanym spisie treści ustawić numery stron wyrównane do wspólnej krawędzi. 15,2
9Przygotowanie i wydrukowanie broszury. 13,6
10Bibliografia w programie Word. 13,4

Serwis założony dnia 1 stycznia 2012 r.
Wersja z dnia 30 marca 2016 r.