Yestok.pl

Kanał RSS Klikając tutaj, zasubskrybujesz kanał RSS: Serwis Yest O.K.
Autor

Porady, podpowiedzi, sugestie i objaśnienia

Podskakująca kuleczka Humor z zeszytów szkolnych...
Owoce suszymy, mrozimy i marnujemy.

WAŻNE! Witryny poszczególnych tematów zbierają, udostępniają i wykorzystują dane w ramach usług reklamowych Google. O polityce prywatności możesz przeczytać tutaj www.google.com/policies/privacy/partners. Yestok.pl instaluje plik cookie związany z obsługą strony i nie zbiera ani nie rejestruje żadnych informacji o użytkowniku strony. Ważność pliku wygasa po dwóch godzinach. W ustawieniach przeglądarki można zakazać akceptowania plików tego typu.Serwis przeznaczony jest dla użytkowników pakietów oprogramowania biurowego, którzy podczas pracy z nimi borykają się z różnego rodzaju problemami. Zawarte tu porady, podpowiedzi, sugestie i objaśnienia mają pomóc w ich rozwiązaniu. Jak dotąd artykuły z serwisu przeczytano 1 662 528 razy. Kanał informacyjny RSS informuje subskrybentów o nowościach bez konieczności śledzenia zawartości serwisu.Przyciski leżące powyżej, pozwalają wybrać tematykę opracowań.


  • „MS Office” to tematy poświęcone oprogramowaniu firmy Microsoft. Przycisk rozwija dodatkowe menu wyboru tematów dotyczących Worda lub Excela.
  • „LibreOffice” to tematy poświęcone bezpłatnemu oprogramowaniu biurowemu znanemu powszechnie pod nazwą OpenOffice. Rozwijane menu pozwala wybrać tematy związane z Writerem, Calc-iem lub tworzeniem makr w tym oprogramowaniu.
  • „Ogólne” dotyczy tematów niemieszczących się w zakresie tematycznym tych dwóch powyższych pakietów biurowych, ale związane z wykorzystywaniem komputera. Wyróżniłem tu tematy związane z systemem Windows, z Internetem oraz ogólnie z oprogramowaniem.
  • „Różne” to dział przeznaczony na tematy, które – choć nie dotyczą komputera jako takiego – wydały mi się interesujące, więc coś o nich napisałem.
  • Przycisk „Napisz maila” pozwala poprzez formularz kontaktowy napisać do mnie. Można poprosić o korepetycję czyli indywidualną pomoc w rozwiązaniu problemu. W tym ostatnim przypadku, poinformuję o tym czy podejmę się rozwiązania a po jego realizacji w kolejnym mailu udostępnię płatny kod, dzięki któremu możliwy będzie dostęp do odpowiedzi.
  • Przycisk „Korepetycja” pozwala przejść do części serwisu, w której można przeczytać opracowanie przygotowane na indywidualne zamówienie. Dostęp do tych opracowań możliwy jest po otrzymaniu kodu, o którym wspomniałem powyżej.
  • Część „O serwisie” to właściwie moje osobiste spojrzenie na problematykę informatyki oraz uwagi dotyczące serwisu. Czytelnik nie jest chyba – a tak sądzę – zainteresowany moim życiorysem.
  • Przycisk „Strona główna” pozwala powrócić do strony, którą właśnie czytasz.

Artykuły tematyczne zorganizowane są tak, aby każdy z nich otwierał się w nowej zakładce przeglądarki, dzięki czemu można równolegle czytać kilka wątków.


Poniżej przedstawiam zestawienie dziesięciu najchętniej czytanych artykułów. Ta lista nie zmienia się właściwie od kilku już lat dlatego zaprzestałem generowania kwartalnych zestawień. Nowy wykaz pojawi się gdy nastąpią rzeczywiście istotne zmiany. Wskaźnik poczytności to średnia dzienna liczba wejść do artykułu. Strzałki po lewej stronie (jeśli są) sygnalizują zmiany w zajmowanej pozycji w stosunku do poprzedniego zestawienia.


Dziesięć najchętniejczytanych opracowań
według danych na 2.01.2022

1Trochę o problemach z klawiaturą. Znikanie polskich liter itp. 51,6
2Równania i wzory w dokumentach Word. 27,3
3Automatyczne dzielenie wyrazów w edytorze Writer. Automatyczne dzielenie wyrazów w edytorze Word. 18,8
4Jak w ręcznie przygotowanym spisie treści ustawić numery stron wyrównane do wspólnej krawędzi. 16,8
5Zakładki, hiperłącza i odsyłacze. 16,6
6Techniczne aspekty przygotowania prac do druku. 16,5
7Tworzenie wykresów w programie Word. 16,2
8Bibliografia w programie Word. 15,8
9Przekształcanie wartości liczbowej na słownie w Excelu. 14,0
10Writer. Formuły i wzory w dokumentach. 13,1

Serwis założony dnia 1 stycznia 2012 r.
Ostatnia modyfikacja dnia 19 września 2021 r.